Blog

24 października 2019

Z serii PRAWO KARNE – NIEALIMENTACJA.

Sukces Kancelarii – UNIEWINNIENIE OSKARŻONEGO. Nowelizacja wprowadzona w roku 2017 i zaostrzenie przepisu art. 209 Kodeksu Karnego spowodowało lawinę oskarżeń wobec osób niepłacących alimentów.
Obecnie do skazania wystarczy prawomocny wyrok / ugoda sądowa lub umowa określająca obowiązek alimentacyjny i jego wysokość, oraz 3 miesiące zaległości w jego realizowaniu lub suma odpowiadająca wartości 3 miesięcznych zaległości. Co jednak w sytuacji, gdy obowiązany lub obowiązana nie płaci, ale dba o dziecko zarówno w sensie materialnym jak i wychowawczym? Naszej Kancelarii udało się przekonać Sąd Rejonowy Gdańsk – Południe w Gdańsku, że w pewnych sytuacjach samo niepłacenie alimentów nie jest jednoznaczne z niewykonywaniem obowiązku alimentacji. Wyrok w sprawie nie jest jeszcze prawomocny. Prokurator złożył wniosek o uzasadnienie celem wniesienia apelacji. Czekamy na rozprawę przed Sądem II instancji. Mamy nadzieję, że Sąd Okręgowy w Gdańsku także podzieli naszą wykładnię prawa. Proszę pamiętać, że jeżeli jesteście Państwo po drugiej stronie, jako przedstawiciel osób uprawnionych do alimentów, celowe jest wstąpienie do sprawy jako oskarżyciel posiłkowy. Nasza Kancelaria oferuje pomoc zarówno obrończą oskarżonym, jak również jako pełnomocnik – pokrzywdzonym.
Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.