WITAM NA STRONIE Adwokat Ewy Czerlonek

Zapraszamy do zapoznania się z filozofią pracy naszej Kancelarii oraz krótkim opisem osób wchodzących w skład Zespołu. Wszyscy płynnie porozumiewają się w języku angielskim. Na co dzień oprócz wymienionych specjalistów, współpracujemy z szeregiem ekspertów z różnych dziedzin, wykonujących nie tylko zawody prawnicze, których tożsamości z przyczyn tajemnicy zawodowej nie możemy ujawnić.

 

Na stronie znajdą Państwo także opisy niektórych wybranych spraw oraz blog w formie opisowej oraz video. Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą w mediach społecznościowych.

O nas

Zalety współpracy z naszą kancelarią

Doświadczenie
Filozofia
Jak pracujemy

Filarem naszej pracy jest przede wszystkim doświadczenie życiowe poparte latami zdobywanej wiedzy prawnej i 7- letniej praktyki adwokackiej.

 

Reprezentujemy Klientów przed sądami, komornikami sądowymi, organami ścigania, wszelkiego rodzaju organami i urzędami administracji rządowej i samorządowej, notariuszami, podmiotami prywatnymi, uczestniczymy w negocjacjach i mediacjach biznesowych, cywilnych, rodzinnych, spadkowych, a także przy podpisywaniu wszelkiego rodzaju umów, porozumień i innych.

 

Specjalizujemy się w szczególności w prowadzeniu spraw dotyczących (kolejność przypadkowa):

 • obsługi prawnej spółek międzynarodowych,
 • sporów wynikających z roszczeń z zakresu transportu i spedycji międzynarodowej,
 • negocjacji pomiędzy polskimi i zagranicznymi przedsiębiorcami,
 • podziałów majątków spadkowych i wspólnych małżonków, oraz zniesienia współwłasności nieruchomości – w tym negocjacje i spisywanie porozumień,
 • ochrony dłużników w postępowaniach egzekucyjnych i sądowych,
 • spraw cywilnych i gospodarczych o zapłatę,
 • sporów z deweloperami,
 • spraw rozwodowych i rodzinnych,
 • obsłudze prawnej spółek i jednoosobowych działalności gospodarczych,
 • roszczeń z kredytów walutowych,
 • sporów spadkowych.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi obszarami działalności Kancelarii w zakładce Usługi.

Nasza filozofia opiera się na fundamencie sprawiedliwości – równości, jakim jest prawo naturalne człowieka (moralność), to z niego powinien czerpać ustawodawca. Prawo niesprawiedliwe nie zasługuje na miano prawa - lex iniusta est non lex, a sprawiedliwości musi się stać zadość, choćby miał zginąć świat - fiat iustitia, et pereat mundus.

Swoją pracę opieramy na pragmatycznym i holistycznym podejściu do świadczonych usług. Proponujemy nieszablonowe rozwiązania, wykorzystując możliwości jakie daje nie tylko polski system prawny, ale także europejski i międzynarodowy.

 

Najważniejsze jest dla nas dobro Klienta rozumiane w sposób szeroki i z daleką perspektywą. Wykonujemy swój zawód uczciwie na transparentnych zasadach współpracy. Po dokonaniu rzetelnej analizy, brak jakiejkolwiek możliwości rozwiązania problemu Klienta oznacza odmowę prowadzenia sprawy. Od siebie wymagamy pełnego zaangażowania i adekwatności jakości pracy do otrzymywanego wynagrodzenia.

ZESPÓŁ Ekspertów

Ewa Czerlonek

Adwokat, Prawnik europejski, Mediator, Ewa Czerlonek

Założycielka i właścicielka Kancelarii. Adwokat - członek Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku, Prawnik europejski - reprezentująca prawników Europy, członek Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy, Mediator wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku, a także absolwentka studiów na kierunku dziennikarstwo. Przed założeniem Kancelarii zajmowała stanowiska prezesa zarządu oraz dyrektora trójmiejskich spółek.

 

Od lat związana osobiście z prawem handlowym, egzekucyjnym i rodzinnym. Obecnie w oparciu o zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną, ale przede wszystkim lata doświadczeń życiowych, prowadzi jedną z najszybciej rozwijających się w województwie pomorskim Kancelarii Adwokackich, działając także na rynku międzynarodowym. Odnoszone sukcesy są wypadkową profesjonalizmu, umiejętności negocjacyjnych, a także charakteru i osobowości.

 

W życiu prywatnym i zawodowym kieruje się przede wszystkim elementarnymi zasadami sprawiedliwości społecznej, w tym prawem do wolności i równości każdego człowieka.

Dominika Sobieraj

Adwokat, MediatorDominika Sobieraj

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a także studium Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestniczka Edukacyjnego Programu „Pracownia Liderów Prawa” pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości, którego celem było uzupełniające szkolenie o działania powiązane z potrzebami rynku pracy i wzmacniające tzw. executive functions, a więc umiejętności związane z zarządzaniem własnym życiem zawodowym i rozwojem osobistym. Posiada uprawnienia mediatora. Od 2020 roku członek Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.

Doświadczenie zawodowe zdobywała już jako studentka współpracując z Kancelariami Adwokackimi w Lublinie i Warszawie. Po zakończeniu studiów współpracowała z kancelariami prawnymi w Kielcach oraz Gdańsku, gdzie zdobywała doświadczenie w różnych obszarach prawa. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rodzinnego, spadkowego oraz egzekucyjnego.

 

W obszarze jej zainteresowań znajduje się również szeroko pojęte prawo medyczne. Prywatnie wielbicielka poradników psychologicznych i książek o rozwoju osobistym.

Aplikant Adwokacki Katarzyna Piaścik

Absolwentka kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz kierunku Zarządzanie że specjalizacją Inwestycje i Nieruchomości na Uniwersytecie Gdańskim. Podczas studiów wielokrotnie nagradzana stypendium rektora za osiągane wyniki. Od 2021 roku członek Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.

Praktyczne umiejętności zawodowe zdobywała już jako studentka współpracując z kancelariami radcowskimi oraz adwokackimi w Gdańsku, gdzie zdobywała doświadczenie w różnych obszarach prawa. W obszarze jej szczególnych zainteresowań znajduje się prawo karne. Prywatnie pasjonatka koni i jeździectwa, przez wiele lat czynny zawodnik jeździectwa w dyscyplinie skoki przez przeszkody. 

PraktykantkaKatarzyna Włośniewska

Formularz Kontaktowy

Kontakt

ZAPRASZAM DO KONTAKTU Dane kontaktowe

Telefon
+48 663 100 388

E-mail
kancelaria@adwokatczerlonek.com

Adres
ul. Kochanowskiego 21
80-402 Gdańsk

Filia
ul. Mickiewicza 9/7
80-425 Gdańsk