OPIS USŁUGISprawy karne i karne wykonawcze

Jak wygląda postępowanie karne?

 

Co mówić na pierwszym przesłuchaniu?

Jeżeli stawiłeś się na przesłuchanie bez obrońcy powinieneś odmówić składania wyjaśnień.

 

Czy warto brać adwokata do sprawy karnej?

Oczywiście. Prawo karne jest bardzo skomplikowaną materią, a organy ścigania często wykorzystują strach podejrzanych i oskarżonych przed skazaniem proonując bardzo wysokie kary, których sąd nigdy by nie orzekł.

 

Czy warto poddać się dobrowolnie karze w postępowaniu karnym?

To zależy, jednak negocjowanie kary z prokuratorem najlepiej powierzyć adwokatowi z doświadczeniem w sprawach karnych, który wie, czy proponowana kara jest adekwatna do popełnionego czynu, ale przede wszystkim, czy jest zgodna z orzecznictwem sądowym w podobnych sprawach.

 

Co robi, co powinien zrobić adwokat w sprawie karnej?

Przede wszystkim adwokat powinien jak najszybciej zapoznać się z aktami sprawy, a następnie omówić linię obrony z podejrzanym lub oskarżonym.

 

Ile kosztuje adwokat w sprawie karnej?

Koszt prowadzenia sprawy karnej zależy przede wszystkim od etapu postępowania. Im szybciej zgłosisz się do adwokata tym niższy może być koszt prowadzenia spawy, bowiem może okazać się, że postępowanie może zostać umorzone lub maksymalnie skrócone dzięki zastosowaniu odpowiednich instytucji prawnych tj. warunkowe umorzenie postępowania, czy dobrowolne poddanie się karze opisane powyżej.

 

Jak napisać wniosek o wstrzymanie wykonania zastępczej kary pozbawienia wolności?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy nie warto złożyć wniosku o uchylenie wydanego postanowienia o zastosowaniu zastępczej kary pozbawienia wolności. Adwokat powinien przeanalizować akta sprawy i zadecydować, która instytucja prawa karnego wykonawczego może zostać zastosowana, poczynając od tych najbardziej korzystnych dla skazanego, czyli uchylających w całości karę.

 

Wygrane sprawy

Formularz Kontaktowy

Kontakt

ZAPRASZAM DO KONTAKTU Dane kontaktowe

Telefon
+48 663-100-388 lub +48 453-277-007

E-mail
kancelaria@adwokatczerlonek.com

Siedziba / adres do korespondencji
ul. Kochanowskiego 21
80-402 Gdańsk

Biuro Obsługi Klientów
ul. Wilcza 1/8
80-822 Gdańsk